Degustační menu Romantický Valentýn ve Zlíně

29. 01. 2024

Rádi bychom vás srdečně pozvali na exkluzivní degustační večer s názvem Romantický Valentýn, který se koná ve středu 14. února 2024 od 18.00 v Restauraci Baltaci Zlín. Pan šéfkuchař Michal Buček pro Vás připravil další nezapomenutelný gastronomický zážitek plný lahodných chodů.

Láska je všude kolem nás.

Menu pro Vás sestavil a s našim týmem kuchařů přichystá, šéfkuchař skupiny Baltaci – Michal Buček. Jako amuse bouche ❤ pro vás Michal navrhl klasický lehký chod Le beurre de betterave v podobě domácího másla s brioškou, jak jinak, než s akcentem barvy lásky. Jako předkrm ❤ zvolil více exotické, tradiční oblíbené antipasto Jižní i Střední Ameriky – Ceviche [Seviše]. Jedná se o jemně krájeného tuňáka marinovaného ve šťávě z citrusů. Kyselá šťáva rybí maso změkčí a rozvine jeho vůni i chuť.

V barvě lásky pokračuje i třetím chodem, krémem ❤ z pečených cherry rajčat, který bude doplněn grilovanou mozzarellou a bazalkou. A proč právě krém z rajčat? Dříve se tato plodina nazývala „jablko lásky“. Říkalo se, že i zakázané Adamovo jablko byla tahle červená kulička. To je prý také důvod, proč dostalo přídomek rajské.

Hlavní chod ❤ pro vás přichystal tradičně netradiční roládu z telecí kýty naplněnou francouzským sýrem comté, uzeným prosciuttem a vkusně naservírovanou ve společnosti konfitovaných brambor a espumou s petržele – uznávaným afrodiziakem. Večer zakončíte, jak jinak, než francouzským dezertemTisíce lístků – rozloženým Mille Feuille. Francouzi jsou bezpochyby považováni za nejromantičtější národ díky svému vášnivému přístupu k lásce a umění, které se odráží v jejich kultuře, hudbě a gastronomii.

Připravte se na večer plný nezapomenutelných chuťových zážitků, které budou oslavou vaší lásky.

Celé menu bude, již tradičně, párováno s lahodnými víny, které pro Vás s láskou vybírá náš tým restaurace. Pro případné zájmce bude připravena nealkoholická varianta.

Darujte zážitek. Úspěch sklidí nejen u rodinných příslušníků, přátel, spolupracovníků, ale i u významných obchodních partnerů. Věnujte poukaz na degustační večer, který budou mít příležitost využít během celého roku. Náš gastrokalendář 2024 nabízí nádherné příležitosti k nevšedním degustačním zážitkům.

Skladba Degustačního menu Romantický Valentýn

Pro ty, kteří neberou romantiku na lehkou váhu jsme si připravili na Hotelu Baltaci Atrium Zlín zvýhodněné balíčky. Balíčky obsahují ubytování, láhev prosecca na pokoji, vstup do hotelového Fitness, Světa saun a degustační menu pro dvě osoby.

V případě, že valentýnské menu nenavštívíte, připravili jsme pro vás další, neméně zajímavé degustační večery z rukou slavných šéfkuchařů. Náš GASTOKALENDÁŘ je naplněn originálními a tématickými menu.

Poznávejme Chutě světa s Baltaci.

Nahlédněte do galerie fotografií, která představuje minulé úspěšné degustační večery.