Švédský raut Smörgåsbord s Janem Pavlíkem

13. 05. 2024

Vážení zákazníci, z osobních důvodů jsme nuceni akci pro tento měsíc zrušit. Nezoufejte, degustační večer se zcela jistě bude realizovat po letních prázdninách. O bližším termínu vás budeme co nejdříve informovat. Moc se omlouváme za způsobené nepříjemnosti, avšak doufáme, že se společně na Švédském rautu potkáme. Vouchery se splatností do konce léta automaticky prodlužujeme do konce roku 2024.

Tento měsíc odložíme řízenou degustaci na druhou kolej a podíváme se na uvolněnější styl degustace – tentorkát s šéfkuchařem Janem Pavlíkem, který dlouhá léta žil na švédském ostrově Gotland. Roky života v této chladné a krásné krajině se zrcadlí v bohaté nabídce švédského rautu.

A proč zrovna švédský raut?

Švédský stůl je způsob podávání jídla pocházející ze Skandinávie. Spočívá v tom, že se nejrůznější pokrmy vyloží na jeden velký stůl, odkud si každý strávník bere, na co má zrovna chuť.

Korzujte se svými přáteli kolem naditých stolů se všemožnými tradičními severskými pochutinami. Všechny suroviny jsou přivezeny přímo ze Švédska a připraveny dle originálních receptur.

Rezervace stolu na degustační večery je nutná předem, proto prosím navštivte náš online rezervační formulář či volejte +420 777 355 334.

pátek 31. 5. 2024 od 17.00 hodin

Šefkuchař Jan Pavlík žil 10 let ve Švédsku a získal zkušenosti z různých koutů Švédska. Pracoval jako externí kuchař na české ambasádě ve Stockholmu, kde připravoval pokrmy i pro velvyslance z jiných zemí, což někdy nebylo opravdu lehké. Vlastnil restauraci Strängnäs Fusion Restaurang kde propojil českou a švédskou kuchyni. Žil na největším švédském ostrově Gotland který jeho švédskou kuchyni hodně obohatil. Nejvíc vzpomíná na českého emigranta Václava Castu který ho učil švédskou kuchyni (a i gramatiku) v jeho známé restauraci Mitropa v Norrköpingu.


Čeká vás jedinečný zážitek s úžasnými chutěmi Skandinávie.

Jan si nejvíce cení toho, že mohl vařit na severu švédska v rodinách jeho švédských přátel a získat tak jedinečné recepty z losího a sobího masa. Tradiční receptury, které se v těchto rodinách předávaly z generace na generaci můžete ochutnat již 31. 5. 2024 od 17.00 hodin. Již od roku 2013 pořádá pravidelně u svého kamaráda Pavla Halama, v jeho restauraci Panský Dům, Švédské rauty – Smörgåsbordet, které se pravidelně těší velké oblibě.


Připraveno bude 21 autentických švédských chodů, které vás provedou napříč celým večerem. Polévka, předkrmy, hlavní chody i dezerty otevřou paletu chutí originálními kombinacemi a seznámí vás i s tradičními recepturami. Menu plné krevet, račích ocásků a ryb půjde ruku v ruce s delikátním losím a sobím masem, které je považováno za opravdovou delikatesu. Šest dezertů výrazných a bohatých chutí čokolády, ovoce i šafránu jsou tou ideální tečkou za celým večerem.

Ochutnáte například Švédské masové kuličky z losího masa, Švédský krevetový dort, šafránovou palačinku a mnoho dalšího.

Samozřejmostí je v tento večer neomezená konzumace jídla i alko i nealko nápojů. Pro milovníky vína je skvělou zprávou, že tento večer doplní o svou přítomnost rodinné vinařství Špalek s degustací vína, která je součástí ceny. Přítomen bude samotný velmistr svého řemesla Marek Špalek, kterému leží u nohou celý vinohrad. Na čepu se můžete těšit na prémiový ležák Krušovice Bohém, který je uvařen z prémiového žateckého chmele.

Cena za osobu je 1499 Kč.
A pokud máte ve Vašem okolí někoho, kdo je sběratelem gastrozážitků, věnujte poukaz na degustační večer, který budou moci využít během celého roku. Na ty uplynulé, nezapomenutelné gastro zážitky, se můžete podívat na našich webových stránkách Restaurace Baltaci Zlín.

Těšíme se na Vás!

Jak už jsme apelovali, rezervace stolu je na degustační večery nutná, proto navštivte náš online rezervační formulář či volejte +420 777 355 334.